Пятница, 19.04.2024, 15:25
Меню сайта
Форма входа
Мини-чат

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Акіта Іну – товариш та компаньйон

Акіта Іну – товариш та компаньйон

         Хто така Акіта Іну? Це питання складне і багатогранне. Воно таке неосяжне як і сама Японська культура, незрозуміла для нас, європейців. Може саме тому, вона нас так зачаровує і приваблює - неосяжна, загадкова, яскрава… Отже, перша відповідь вже пролунала – Акіта Іну – невід’ємна частина японської культури, її яскравий представник. Вона весела, природна, сильна, красива і життєрадісна собака. Найяскравіший вислів про цю тваринку – СОБАКА-ГАРМОНІЯ. Її рухи легкі і витончені, а очі маленькі і «східні». Достатньо лише одного погляду, щоб сказати про те, що цей собака належить японській культурі.

        «Східне коріння» цієї собаки та приналежність її до японської культури повністю відчувається в усіх її проявах. Наприклад, стриманість, з якою Акіта веде себе в суспільстві. Акіта дуже темпераментний собака. Але її "вогонь" палає глибоко усередині, захований під маскою стриманості, а часом навіть, здається, байдужості й відстороненості від усього зовнішнього, суєтного. А маска ця легко злітає поруч із улюбленими людьми, у грі із друзями або ж у момент небезпеки. Акіта в секунду із пухнастого ведмедика, що спить на травичці, може перетворитися в лютого бійця. При всьому цьому Акіта рідко буває призвідником серйозної бійки. Але якщо хтось ризикне й скривдить її по-справжньому… Акіта гарний боєць, у цьому вже переконалися власники багатьох "серйозних" порід. Ця якість залишилася у неї в крові, ще з тих часів, коли цей пес був мисливцем на велику дичину й бійцівським собакою теж. Відразу хочеться обмовитися, що, знаючи про цю якість Акіти, не варто бездумно нацьковувати її на інших собак і людей - Ви не раз і дуже гірко пошкодуєте про це. Акіта насамперед - собака з усіма дикими інстинктами, і не можна так необачно зривати врівноважену психіку сьогоднішньої собаки-компаньйона.
          Акіта Іну дуже ласкавий собака, але при цьому вкрай ненав'язливий. Коли вона зустрічає Вас - це ураган емоцій і море поцілунків. Але вже через 5 хвилин вона спокійно відходить і укладається осторонь, спостерігаючи за Вами. Від її показної байдужості не вислизне жодна деталь. А якщо їй раптом стане сумно - вона із задоволенням принесе Вам улюблену іграшку й попросить пограти з нею. Але якщо Ви мрієте про активні прогулянки, де можна буде годинами кидати Акіті м'ячик, щоб вона приносила його назад – придбайте краще іншу породу. Це не для Акіти - вона сама запропонувала, сама й закінчить гру. Та й, крім того, в неї на прогулянці є справи важливіші за ігри - її заворожують нескінченні сліди…
А тепер декілька слів про походження цієї породи:
Акіта Іну - порода з дуже прадавнім коріннями. Тільки за одне це Акіту варто поважати й берегти. Говорять, що колись цією породою могли володіти лише імператорська родина й правляча аристократія.
Акіта-іну — порода собак, виведена в провінції Акіта на японському острові Хонсю. Інші назви: японська собака Акіта. Предками могли бути китайські шпіцеподібні породи, схрещені з мастифами. Акіта Іну є найбільшою японською собакою зі шпіцеподібних. Спочатку її називали «Акіта матагі» (яп. «хороший мисливець»).
         Розмір: Зростання в холці: 
Пес: 67 см
Сука: 61 см
         Говорячи про характер цієї породи слід сказати, що це енергійний, незалежний, життєрадісний і сміливий собака з урівноваженим характером і високим рівнем інтелекту. До чужих людей відноситься насторожено, виявляє пильність. При вихованні Акіти потрібно проявляти наполегливість і витримку. 
        Догляд  
Акіта-Іну чудово проживає як у міській квартирі, так і на вулиці, у вольєрі. Вона не вимагає складного догляду — достатньо прочісувати її один раз на тиждень. Під час сезонної линьки потрібно прочісувати частіше, 2-3 рази на тиждень, допомагаючи собаці позбутися відмираючої шерсті. Але слід пам’ятати, де б не жив ваш собака ( на вулиці чи у квартирі) слід регулярно робити їй щеплення від різних хвороб. Щеплення проводиться 1 раз на рік протягом всього життя. Не слід забувати і про щеплення від сказу, навіть якщо собака весь час знаходиться у квартирі (також 1 раз на рік). Кожні 5 місяців потурбуйтеся про те, чи проводили ви дегельмінтизацію. Купати Акіту майже не потрібно, але треба слідкувати за чистотою вушних раковин та довжиною кігтів ( слід виконувати профілактичні засоби раз на місяць).  
       Здоров’я
Загальні проблеми породи: дисплазія тазостегнових суглобів, деструкція колінних чашок, глухота, захворювання щитовидної залози. У Акіта Іну в ряді випадків відзначаються розлади зору, наприклад, нічна сліпота. Необхідно пам’ятати про те, що ці собаки дуже чутливі до анестезії. Живуть вони в середньому близько 10-12 років.
Для цієї собаки дуже важливо правильно харчуватися, адже від цього залежить її подальший ріст і розвиток. Слід зазначити, що Акіта дуже швидко росте, починаючи з самого дитинства, тому треба одразу звернути увагу на збалансованість її їжі, адже від цього залежатиме ріст, вага, а головне здоров’я вашого улюбленця. Купуючи такого собаку треба бути готовим, що вам доведеться радувати свого песика весь час чимось смачненьким. Раціон Акіти дуже різноманітний: слід привчати собаку до риби( для цього дуже добре підходить маленька шпротна риба, така як мойва та кілька, яку можна давати з нутрощами, що дуже корисні для росту), м’ясо ( свинина не рекомендована), сир, кефір, перепелячі яйця ( але не частіше ніж раз на тиждень), овочі та фрукти – що є найсмачнішими ласощами для Акіти. Також дуже корисно і необхідно вводити у раціон печінку, вим’я, серце, рубець та інші нутрощі, які містять безліч поживних речовин, корисних для здоров’я. При цьому не слід уникати каш, адже не можна забувати, що маса цій собаці також потрібна, тому доцільно було б хоча б раз на день додавати до раціону кашу ( комплекс круп з м’ясом ). Існують чутки, що сухий корм є шкідливим для тварин і від нього виникають хвороби. Було б не правильно сказати, що це не так, але слід зауважити, що дешевий корм низького класу може привести до неприємностей. ТРЕБА купувати корм Преміум та Супер Преміум класів, тоді зі здоров’ям вашого песика точно нічого не станеться і почуватися він буде добре, адже хороший корм містить багато корисних речовин та вітамінів. Говорячи про вітаміни слід пам’ятати, якою збалансованою не була б ваша їжа, вітаміни вашому улюбленцю також потрібні. До харчування слід додавати кальцій, вітаміни для суглобів, риб’ячий жир, вітаміни для кращого забарвлення хутра, і загальний комплекс вітамінів та мінералів. 
         Цікаві факти:
1. В 1931 р. уряд Японії оголосив породу Акіта- Іну національним надбанням, одним зі скарбів японської національної культури. І зараз уряд бере на себе видатки по утриманню чемпіона породи й догляду за ним, якщо власник не має достатніх засобів.
2. Говорять навіть, що Акіти здатні були заганяти рибу в рибацькі сітки…
3. Японська історія, як усна, так і письмова, описує Акіту, як одну з найдавніших місцевих собак. Багато століть назад, собак цієї породи утримували тільки імператори династії Шогун.
Саме такою ми можемо уявити собі цю загадкову, сповнену вишуканості і витонченості собаку. Яскравого представника японської культури – Акіта Іну. 


Хомутовська Оксана, власник розплідника "Vostochnaya Skaska”
http://lovelydog.at.ua


Категория: Мои статьи | Добавил: Дарья (26.02.2011) | Автор: Оксана E W
Просмотров: 3786 | Теги: собака, компаньйон, японська лайка, Акіта-Іну, Акіта | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: